Rok zakończą nadwyżką budżetową

Gmina Galewice
2021-12-28 09:34

Gmina Galewice wstępnie podsumowuje 2021 r. oraz zapowiada kolejne zadania. Rok dla portalu tugazeta.pl skomentował wójt Piotr Kołodziej. 

Ten rok bardzo dobrze zakończył się pod względem finansowym. Mieliśmy też na początku roku zaplanowany kredyt do wzięcia, którego tak końcowo nie wzięliśmy bo środków starczyło. Wydatków majątkowych w tym roku było prawie 12 mln zł. To przy 40-milionowym budżecie jest już naprawdę spora kwota. Udało się zakończyć bardzo dużą inwestycję, tę drogę w Osieku. Tak naprawdę już i wodociąg, i kanalizacja, i droga, i gazociąg, wszystko jest już zakończone. Inwestycja trwała długo, ale dzięki też cierpliwości mieszkańców udało się to wszystko zrobić. Były też mniejsze inwestycje, jak odnawialne źródła energii, które powstały na oczyszczalniach czy na stacjach uzdatniania wody, projekt edukacyjny w Niwiskach, także wiele mniejszych inwestycji, które działy się w sołectwach m.in. z granów sołeckich czy z funduszy sołeckich. Tak naprawdę kończymy rok z nadwyżką budżetową, która będzie do wykorzystania w przyszłym roku na zadania inwestycyjne. 

W 2022 r. gmina będzie realizowała przebudowę drogi relacji Galewice - Kolonia Osiek. Tutaj powstanie też ścieżka rowerowa, do której dołoży się Starostwo Powiatowe. Zaplanowano budowę kanalizacji Węglewic, termomodernizację szkoły w Niwiskach, modernizację stacji uzdatniania wody oraz rewitalizacja parku w Galewicach. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę