Tugazeta

Robert Lewandowski rozpoczął walkę o Złotą Piłkę 2022 - analiza szans

Materiał partnera
2022-01-18 11:36

Robert Lewandowski w 2021 roku zdobył kilkadziesiąt bramek we wszystkich rozgrywkach. Piłkarz reprezentacji Polski, a także Bayernu Monachium, był głównym faworytem do walki o Złotą Piłkę, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość Lionela Messiego. Czy Lewy ostatecznie sięgnie po największe indywidualne wyróżnienie w 2022 roku?

Tak blisko...

Nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski jest jednym z największych pechowców w klasyfikacji Złotej Piłki w ostatnich latach. Najpierw w 2020 roku, kiedy to Lewy był głównym faworytem do wywalczenia tego tytułu, plebiscyt został odwołany ze względu na przerwanie rozgrywek we Francji i ostatecznie nikt nie dostał tej nagrody, a w 2021 roku zdaniem wielu obserwatorów, a także ekspertów Polak został okradziony ze zwycięstwa. Lewandowski przegrał tylko z Lionelem Messim i nie ma wątpliwości, że decydującym czynnikiem mogła być tutaj popularność obu zawodników. Argentyńczyk po transferze do PSG zanotował bardzo słabe występy, a mimo tego ostatecznie został po raz 7. zwycięzcą tej nagrody.

Szanse w 2022 roku

Wiele wskazuje na to, że w 2022 roku Robert Lewandowski po raz kolejny będzie miał spore szanse na wywalczenie Złotej Piłki. Reprezentant Polski i piłkarz Bayernu Monachium do osiągnięć indywidualnych musi jednak dołożyć sukcesy drużynowe. Nie ma wątpliwości, że jednym z głównych czynników, dla którego Lionel Messi wygrał Złotą Piłkę w 2021 roku, było zwycięstwo Argentyny w Copa America.

Sprawdź ranking perspektywy na 2022 rok!

2022 rok to również czas rywalizacji międzynardowych, a szczególnie Mistrzostw Świata, które mogą się okazać decydujące, zwłaszcza, że głosowanie prawdopodobnie zostanie przeprowadzone świeżo po zakończeniu tych rozgrywek.

Bayern Monachium od początku tego sezonu prezentuje się znakomicie i jest jednym z głównych faworytów do wywalczenia mistrzostwa Niemiec. Nie ma jednak wątpliwości, że sam tytuł na krajowym podwórku nie wystarczy Lewandowskiemu do sięgnięcia po Złotą Piłkę, o czym przekonał się już w poprzednim roku. Potrzebny będzie sukces również w Champions League, gdzie rywalizacja, jak co roku będzie wyrównana. Bayern Monachium w poprzednim sezonie odpadł z tych rozgrywek w rywalizacji z PSG, jednak trzeba podkreślić, że Lewandowski nie zagrał w tym dwumeczu z powodu kontuzji.

Na podstawie kursów proponowanych przez zakłady bukmacherskie na stronie takiej jak pzbuk.pl Bayern Monachium jest jednym z głównych faworytów do wygrania Ligi Mistrzów. Jeśli Die Roten sięgną po ten tytuł, to bez wątpienia Lewandowski będzie głównym kandydatem do wygrania Złotej Piłki.

Istotny będzie jednak również wynik, jaki osiągnie z reprezentacją Polski. Już w marcu Biało-Czerwoni zmierzą się z Rosją w rywalizacji o Mistrzostwa Świata. Brak awansu do turnieju finałowego również może negatywnie wpłynąć na szanse Roberta Lewandowskiego pod kątem wywalczenia Złotej Piłki w 2022 roku.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.