Tugazeta

Rezonans magnetyczny od lipca w Wieruszowie

Nowa usługa na terenie szpitala
2022-01-18 20:56

W tym tygodniu władze Powiatowego Centrum Medycznego w Wieruszowie podpiszą umowę związaną z powstaniem pracowni rezonansu magnetycznego.

Na placu szpitala powstanie budynek, w którym usługi będzie świadczyć zewnętrzny podmiot. - Podpisujemy umowę z firmą, która będzie tutaj stawiała rezonans magnetyczny – zapowiada prezes Eunika Adamus. - Dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia wybrał Wieruszów i wskazał, że w tym cypelku woj. łódzkiego jest konieczność takich usług. Rezonans ma być czynny od 1 lipca. Teraz jest okres na zrealizowanie budynku. Chcę zaznaczyć, że z naszej strony my tylko wydzierżawiamy grunt i pomagamy w organizacji. Miejsce to będzie prowadzone przez zewnętrzną firmę ponieważ jest to bardzo droga inwestycja.

Rezonans magnetyczny w Wieruszowie 

Będzie to duże udogodnienie dla pacjentów. - Ci, którzy korzystają ze specjalistycznych poradni, a będą mieć skierowanie, będą mieć takie badanie wykonane za darmo – uzmysławia prezes Adamus. - My ze swojej strony, kierując kogoś z oddziału, oczywiście będziemy musieli za to płacić. Do tej pory wysyłamy pacjentów np. do Sieradza bądź Kluczborka, niebawem się to zmieni. Taki rezonans będzie też można wykonać prywatnie, bo jest to dokładniejsze badanie niż tomografem komputerowym.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę