Tugazeta

Renegade Sarex. Epizod w naszym regionie

KOBYLA GÓRA
2022-05-11 13:52
Renegade Sarex. Epizod w naszym regionie

11 maja od godzin porannych w Kobylej Górze trwają ćwiczenia "Renagade/Sarex-22". 

Głównym organizatorem ćwiczeń jest Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie zdolności Sił Zbrojnych RP i układu pozamilitarnego, jako elementów systemu bezpieczeństwa narodowego państwa, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym właściwym dla systemu Obrony Powietrznej, jak również ratownictwa lotniczego i morskiego zapowiadają organizatorzy.

Mogą wystąpić utrudnienia w ciągu drogi wojewódzkiej nr 449 oraz na drogach lokalnych. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń działających służb - przekazał Urząd Gminy. 

W Kobylej Górze prowadzony jest epizod czwarty ćwiczeń pod kryptonimem „Nocny Tropiciel".

Podczas manewrów służby mundurowe – m. in wojskowi, policjanci, strażacy, a także ratownicy medyczni szkolili się będą w zakresie działań poszukiwawczych, planistycznych, ratowniczych czy komunikacyjnych. Ich organizatorem jest Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza SiR.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę