Remonty w przedszkolach i w urzędzie w Czastarach

Gmina Czastary
2022-08-03 21:47
Remonty w przedszkolach i w urzędzie w Czastarach

Trwa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Czastary. Remont obejmuje przedszkola w Czastarach i Kątach Walichnowskich. Wkrótce również Urząd Gminy zmieni się nie do poznania.  

- Trwa gruntowny remont. Otrzymaliśmy na na to dofinansowanie w kwocie powyżej 2 mln zł - opowiada wójt Dariusz Rejman. - Chcemy te pieniądze wykorzystać jak najlepiej potrafimy. W ostatnich latach remontowano przedszkola w Kątach Walichnowskich, Radostowie, w tym momencie przyszedł czas na remont budynku w Czastarach. W środku kładziona jest gładź, będzie malowanie. Dojdzie do wymiany centralnego ogrzewania, stolarki okiennej i drzwi. Prace obejmą także wizerunek zewnętrzny - elewację, ocieplenie. Na dachu znajdą się instalacje fotowoltaiczne, a całość zasilana będzie pompą ciepła. Generalnie chodzi o zmniejszenie cen ogrzewania, zakupu opału. Przy dzisiejszych cenach to bardzo ważne.  

Również Urząd Gminy w Czastarach doczeka się m.in. ocieplenia oraz nowej elewacji. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę