Remis UKS Galewice w Opocznie

Relacja drużyny
2021-05-27 09:00

Z wielkim niedosytem wrócili z Opoczna nasi juniorzy. W 5 meczu I ligi wojewódzkiej galewiczanie zremisowali z Ceramiką 1:1.

Ceramika Opoczno - UKS Galewice 1:1 (1:0)

Bramki

1:0 Ceramika Opoczno 44' - rzut wolny

1:1 Mateusz Wolny 49' (asysta M. Grzesiuk)

UKS Galewice: Napierała - Bednarek, S. Smolis, Augustyniak, Cieśla - Tokarek - Głowinkowski, J. Smolis (od 60' Kulak), Grzesiuk, Wolny - Namyślak

Trener: Marcin Patkowski

Kierownik drużyny/II trener: Roman Pazek

Gospodarze w pierwszej połowie oddali jeden celny strzał na bramkę Galewic. W 44 minucie zawodnik Ceramiki nie do obrony przymierzył z rzutu wolnego i było 1:0. Wcześniej kilka znakomitych okazji naszej drużyny. Świetnych sytuacji nie wykorzystali między innymi Mateusz Wolny (słupek), Wojciech Namyślak oraz Mateusz Grzesiuk.

Po zmianie stron szybkie wyrównanie po uderzeniu Mateusza Wolnego i kolejne okazje. Sam strzelec gola dla UKS próbował jeszcze trzykrotnie, ale piłka mijała słupek. Wojciech Namyślak uderzał do pustej bramki, pikę przed linią bramkową zatrzymał jednak obrońca Ceramiki. W 80 minucie meczu Konrad Głowinkowski mijając bramkarza Opoczna mógł zapewnić galewiczanom zwycięstwo, ale został sfaulowany. Golkiper gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę, a uderzenie z rzutu wolnego było niecelne. W ostatnich minutach wydawało się, że ręka obrońcy rywali była ewidentna, jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.