Rekrutacja do placówek oświatowych w gminie Sokolniki

Gmina Sokolniki
2023-01-23 12:56
Rekrutacja do placówek oświatowych w gminie Sokolniki

Szanowni Rodzice! Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych, dla których gmina Sokolniki jest organem prowadzącym na rok szkolny 2023/2024, w tym harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym, a także kryteria brane pod uwagę oraz dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów.

Termin rozpoczęcia rekrutacji do przedszkoli i klas I szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Sokolniki rozpoczyna się 1 marca 2023 r.

Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola muszą złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez organ prowadzący. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola składa się u dyrektora wybranego przedszkola. Rodzice dzieci już przyjętych do danego przedszkola corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałe w tym obwodzie (dzieci przyjmowane są z urzędu). Natomiast kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami zgodnie z harmonogramem ustalonym przez organ prowadzący. Zgłoszenie dziecka do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej składa się u dyrektora wybranej szkoły.

/Więcej na sokolniki.pl/

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę