RBS z Lututowa przygotowuje się do przejęcia Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej

REGION
2023-01-23 12:45
RBS z Lututowa przygotowuje się do przejęcia Banku Spółdzielczego Ziemi Łęczyckiej

Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie zamierza połączyć się z Bankiem Spółdzielczym Ziemi Łęczyckiej. W roli przejmującego występuje bank z siedzibą w powiecie wieruszowskim. 

W regionie trwają zebrania Grup Członkowskich, podczas których omawiane są tematy, które będą przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Zebrania Przedstawicieli Banku - połączenie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie jako banku przejmującego z Bankiem Spółdzielczym Ziemi Łęczyckiej jako jednostką przejmowaną. 

Do 2 marca RBS zamierza złożyć wniosek do Komisji Nadzoru Bankowego, 31 marca zaplanowano wpis połączenia do KRS. Do 31 grudnia 2025 ma nastąpić integracja operacyjna - realizacja programu łączenia. Bank przejmujący przeprowadzi rebranding marki polegający m.in na zmianie logo i nazwy banku. 

Celem partnerskiego połączenia jest stworzenie lokalnego, jeszcze silniejszego banku spółdzielczego, lepiej dostosowanego do obecnych wymogów konkurowania, bardziej stabilnego, bezpieczniej zarządzanego, który umocni swoją pozycję rynkową. 

RBS po połączeniu  będzie bankiem z sumą bilansową ponad 1,5 mld zł i 1,9 mld zł na koniec 2025 r. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę