Ratowali życie 6-tygodniowego chłopca 

LUTUTÓW
2021-11-29 19:03

Strażakiem jest się 24 godziny na dobę. - Mogliśmy się o tym  przekonać w piątek, 26.11.2021, kilka minut po 17.00, kiedy to przygotowywaliśmy się do zbiórki naszej DDP i MDP w sali gimnastycznej ZSCKR w Lututowie. Do żony naszego druha zadzwoniły dzieci pani Beaty z prośbą o pomoc. Ich 6 tygodniowy braciszek zakrztusił się i przestał oddychać. Niezwłocznie druhowie Marcin Klimas, Mariusz Halamus i Krzysztof Obała wsiedli w samochód i udali się do domu pani Beaty, oddalonego około 150 metrów od szkoły. Po przybyciu na miejsce dziecko nie oddychało i zaczęło robić się sine. Druh Marcin przejął dziecko od pani Beaty, ułożył je na przedramieniu twarzą i głową w dół i uderzył w plecy w okolicę międzyłopatkową. Dziecko po pierwszym uderzeniu złapało oddech i zaczęło cicho płakać. W tym czasie druhowie objęli pomocą psychologiczną mamę dziecka, która zasłabła. Następnie zawiadomiono lekarza rodzinnego, który dokładnie zbadał niemowlaka.

W tej całej sytuacji jednak największe podziękowania należą się dwóm córkom pani Beaty, Nikoli (7l.)i Lenie (10l.)które zachowały zimną krew i wykazały się niezwykłą odwagą. To one w tej dramatycznej chwili tłumaczyły mamie co robić i zadzwoniły po pomoc dla braciszka. Obydwie dziewczynki brały udział w tym roku szkolnym w zajęciach organizowanych przez naszych druhów w Szkole Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w  Lututowie, gdzie omawialiśmy i pokazywaliśmy między innymi co należy zrobić w sytuacji zakrztuszenia u niemowlaka. Dziś odwiedziliśmy jeszcze raz rodzinę. Lena i Nikola otrzymały od nas za swoją bohaterską postawę pluszowe misie a mały sprawca całego wydarzenia dostał od nas łosia „strażaka”.

źródło: OSP w Lututowie 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę