Tugazeta

Rada wygasi mandat Pawła Ostrycharza

WIERUSZÓW
2022-06-22 10:46
Rada wygasi mandat Pawła Ostrycharza

Rada Rady Miejskiej w Wieruszowie zamierza podjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Pawła Ostrycharza.

Jak podano w projekcie uchwały, stwierdza się wygaśnięcie mandatu radnego Rady Miejskiej w Wieruszowie Pawła Ostrycharza wybranego w okręgu wyborczym nr 7 z listy nr 15 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BOGDANA NAWROCKIEGO, z powodu niezłożenia w terminach określonych w odrębnych przepisach oświadczenia o stanie majątkowym.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieruszowie wezwał radnego Pawła Ostrycharza do niezwłocznego złożenia oświadczenia majątkowego, wyznaczając w tym celu dodatkowy, 14 dniowy termin na złożenie ww. dokumentu.

Niezłożenie oświadczenia, mimo upływu dodatkowego terminu spowodowało wszczęcie procedury wygaszenia mandatu radnego. Zgodnie z art. 383 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy rada gminy zobowiązana jest do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w drodze uchwały, w terminie miesiąca od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu. Z kolei zgodnie z art. 383 § 3 ww. ustawy przed podjęciem uchwały o wygaśnięciu mandatu należy umożliwić radnemu złożenie wyjaśnień.

Radny Paweł Ostrycharz w ogóle nie bierze udziału w posiedzeniach komisji oraz sesjach. 

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę