Tugazeta

Psia Ostoja rusza z adopcją

WIERUSZÓW
2018-01-27 14:11
Od początku stycznia niedaleko Wieruszowa działa schronisko dla zwierząt. "Psia Ostoja" znajduje się w pobliżu granic zakładu "Pfleiderer". 
 
Do schroniska od 4 stycznia trafiły bezdomne psy odłowione w ostatnich latach z terenu gminy Wieruszów. Miejsce, w miarę podpisywanych umów z kolejnymi samorządami, ma się powiększać o dodatkowe boksy ze zwierzętami. Właścicielka "Psiej Ostoi" uruchomiła witrynę internetową psiaostoja.pl, za pomocą której z czasem będzie można śledzić losy schroniska oraz znajdujących się w nim czworonogów przeznaczonych do adopcji. 
 
Do redakcji docierają zapytania o możliwość pracy wolontarystycznej na rzecz schroniska. Informacje w tej sprawie mają być przekazane za kilka tygodni, ponieważ wiąże się to z regulacjami prawnymi. Należy pamiętać, że do "Psiej Ostoi" nie możemy od tak przywieźć sobie zwierzaka do opieki. Schronisko, w przypadku gminy Wieruszów, ma podpisaną umowę i to samorząd płaci za ich utrzymanie. Aktualnie blisko 60-zwierząt przeszło okres kwarantanny po przetransportowaniu ich ze schroniska w Wojtyszkach. 
 
"Psia Ostoja", o czym można przekonać się oglądając zdjęcia z drona, znajduje się w bezpiecznej odległości od miasta. Teren jest ogrodzony, a przed odgłosem zwierząt chroni naturalna bariera w postaci lasu, ruchu ulicznego na obwodnicy oraz znajdujących się ekranów dźwiękochłonnych przy pierwszych domostwach. 
 
Jeżeli tylko pojawią się nowe informacje w sprawie pracy na rzecz wieruszowskiego schroniska na pewno będziemy o tym informować na portalu tugazeta.pl oraz w gazecie "Łącznik". 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę