Przetarg na przebudowę Rynku ogłoszony

WIERUSZÓW
2022-04-15 13:00

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gmina Wieruszów ogłosiła przetarg związany z rewitalizacją Rynku. Na zadanie pozyskano ponad 4 mln zł zewnętrznej dotacji.

Jak można przeczytać w skróconej specyfikacji zamówienia, przedmiotem przetargu jest rewitalizacja wieruszowskiego Rynku, która obejmuje przebudowę ciągów komunikacyjnych dla ruchu pieszego wraz z odwodnieniem, terenów zieleni, budowę fontanny typu dryplaza, przebudowę i przesunięcie pomnika Św. Floriana, wprowadzenie elementów małej architektury, m.in. ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych. Projekt przewiduje także przebudowę oświetlenia funkcjonalnego oraz dekoracyjnego.

Urzędnicy jak mantrę powtarzają, że nie dojdzie do wycinki żadnego drzewa, a dodatkowo mowa jedynie o kolejnych nasadzeniach. - Zostanie wyeksponowana Aleja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków - zapowiada zastępca Siubijak. - Przestrzeń Rynku zmieni się w ten sposób, że ona będzie bardziej dostępna dla mieszkańców. Będzie można chodzić po trawie, wypoczywać na niej. Powstanie też płaska fontanna, z której również będzie można korzystać. Będzie miejsce wydzielone na ogródki. Dodatkowo oczywiście ławki, stojaki na rowery. Przypominam, że otrzymaliśmy dofinansowanie na ściśle określony cel. Nie możemy przeznaczyć tych środków na inne cele. Mamy szansę na poprawienie wizerunku centrum miasta przy 10% wkładzie własnym. Trudno z tego nie skorzystać, bo jeśli oddamy te pieniądze, to one zwyczajnie już do nas nie wrócą. Jako samorządowcy także wolelibyśmy wydać je na drogi. 

Całą dokumentację i dokładne projekty można znaleźć tutaj

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę