Tugazeta

Przekonali się, że Wieruszów nie jest nudny

Relacja WDK
2022-05-14 10:11
Przekonali się, że Wieruszów nie jest nudny

Ta noc była do innych niepodobna!Integracyjną noc dla uczniów planowaliśmy wspólnie z nauczycielami Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie od dawna!Udało się! Uczniowie stawili się z walizkami, materacami, piżamami i dobrym nastawieniem na wspólną nockę poza domem. Nie co dzień śpi się na karimacie czy materacu, w otoczeniu koleżanek i kolegów z klasy.

Do tego dołączyliśmy celebrację Nocy Muzeów, która właśnie startuje w ten weekend.

Wydarzenie udało się zorganizować dzięki uprzejmości i zaangażowaniu przychylnym osobom temu pomysłowi. Przystanków do zwiedzania okazało się całkiem sporoKażdemu przystankowi towarzyszyły opowieści!

  1. Dziękujemy panu Zdzisławowi Jasińskiemu za historię i możliwość zwiedzania wieży ciśnień na Podzamczu, za historię PKP!
  2. Dziękujemy pastorowi Krzysztofowi Cieślarowi za szerokie otwarcie wrót Kościoła Ewangelickiego i ciekawe opowieści o historii miejsca i kościoła.
  3. Kłaniamy się OSP Podzamcze za przybliżenie uczniom pracy strażaka.
  4. Ksiądz Galewski z Parafii Nawiedzenia NMP zaprosił uczniów na nocne podziwianie witraży. Pan Marcin Sobczak wykonał dla uczniów mini koncert organowy, który w nocy wybrzmiał cudownie.
  5. Ważnym punktem każdego nocowania jest wędrówka po świeże bułki do lokalnej piekarni Pani Ochoty!
  6. Uczniowie zatrzymali się pod pomnikiem poległych o niepodległość. Pani Dorota Mazurowska opowiedziała uczniom o historii pomnika, następnie uczniowie wykonali "Rotę".
  7. W Centrum Aktywności Społecznej odbyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez Panią Ninę Okoń.
  8. Uczniowie grali na bębnach z panem Markiem Patykiem i Fundacją Młodzi Propagują Sztukę.
  9. Odbyły się ważne nocne warsztaty „Hejt w szkole, czy nas to dotyczy?", warsztaty prowadzone przez panią Małgorzatę Kaźmierczak.
  10. Następnie ilustracją do warsztatów było wspólne oglądanie filmu „Cudowny chłopak". To wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

Cytat z filmu „Dziwna sprawa, że czasem okropnie się czymś przejmujemy, a okazuje się, że to nic wielkiego" - taki przekaz chcieliśmy przekazać uczniom.

Podsumowując!

Wieruszów nie jest nudny. Wystarczy wyjść z domu i poza schematy! Mamy nadzieję, że uczniowie naładowali swoje „bagaże" w pozytywne emocje, zintegrowali się i poznali Wieruszów jako miasto ciekawe do odkrywania.

Działania sfinansowano z programu na rzecz zdrowia psychicznego i niwelowania skutków pandemii Covid 19 w gminie Wieruszów. 

WDK

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę