Przecięli wstęgę w serwerowni

ComNet podsumował pierwszy etap projektu
2014-10-30 18:20

Od przecięcia wstęgi i symbolicznego rozpoczęcia pracy serwerowni zlokalizowanej w pomieszczeniu Powiatowego Centrum Medycznego rozpoczęto podsumowanie pierwszego etapu projektu polegającego na budowie sieci światłowodowej, która swym zasięgiem obejmie cały powiat wieruszowski. - Na nasze prace złożyło się oczywiście wiele innych i przede wszystkim czasochłonnych rzeczy – wyjaśnia dyrektor ds. inwestycji ComNet Multimedia Sebastian Kachel. - To projekty, plany, budowy sieci dystrybucyjnych, dostępowych, aktualizacja map geodezyjnych, projekty kanalizacji, sieci energetycznej. W zasadzie można powiedzieć, że tych etapów równolegle dzieje się kilka. Jest nitka Wieruszów – Węglewice, Wieruszów – Sokolniki, Sokolniki – Czastary, Wieruszów – Bolesławiec – Łubnice. Główna magistrala w sieci w zasadzie też jest już wybudowana.

Kiedy będziemy mogli skorzystać z szerokopasmowego internetu? - Teraz tak naprawdę to nie zależy od nas. Wiele decyzji dzieje się poza nami. To oczywiście sprawy administracyjne a przede wszystkim procedowanie umowy z firmą Energa Operator. Na słupach naszego strategicznego partnera zamierzamy powiesić ponad 80 km sieci. Wieruszów, z racji tego że nie jest białą plamą, będzie obsłużony niestety na końcu. Jest tutaj oczywiście duży potencjał ale nasz projekt unijny nie przewiduje budowy sieci w mieście. Bardzo optymistycznie szacując, chcielibyśmy zająć się Wieruszowem w drugiej połowie przyszłego roku. Mimo wszelkich przeszkód staramy się z optymizmem wybiegać w przyszłość.

Specjaliści grupy ComNet zdążyli już wdrożyć oprogramowanie, dzięki któremu istnieje możliwość wykreowania przyszłych usług. Przetestowano łącze międzymiastowe do jednego z większych węzłów w Katowicach. - Uruchomiliśmy platformę telewizyjną i telefoniczną. Mamy już zatem pierwsze usługi – dodaje Kachel. - Podłączamy klienta i jesteśmy w stanie zapewnić mu pakiet szybkiego łącza, telewizji, telefonii i monitoringu. Gdy ktoś zdecyduje się na zestawienie poszczególnych ofert, to będzie mógł liczyć na atrakcyjną cenę. Cennik wkrótce zostanie zaprezentowany przez nasz dział handlowy.

Przebieg projektu od początku wspiera Starostwo Powiatowe. Na spotkaniu nie mogło więc zabraknąć włodarza powiatu. - Cieszymy się, bo realizujecie to co zakładaliśmy w naszych planach rozwojowych – mówił wręczając list gratulacyjny starosta Andrzej Szymanek. - Za to chciałem serdecznie panom prezesom i wszystkim współpracownikom podziękować.

Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę