Tugazeta

Prosna wraca do gry

WIERUSZÓW
2022-03-05 10:57

12 marca Prosna Wieruszów powraca do walki o IV-ligowe punkty. Drużyna w sobotę o godz. 16.00 zagra wyjazdowe spotkanie ze Zrywem Wygodą. 

W ramach rundy rewanżowej piłkarze z Wieruszowa mają o co walczyć. Obecnie drużyna, która debiutowała w IV lidze, zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Są jednak duże apetyty oraz przede wszystkim chęci na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej. Po jesieni, wieruszowianie mają 10 punktów. Nic jednak jeszcze straconego, bowiem do ostatniej bezpiecznej pozycji brakuje 5 punktów. Liderem tabeli jest Warta Sieradz, która gromi rywali, uzyskując 6 punktów przewagi nad Polonią Piotrków i Omegą Kleszczów. 

W ramach okresu przygotowawczego, Prosna rozegrała kilka cennych sparingów. Ostatnio drużyna wygrywała 2:0 ze Złoczewią Złoczew, uległa 0:1 Polonii Kępno, remisowała 0:0 z Kluczborkiem i 1:1 ze Startem Namysłów. Był także bezbramkowy mecz z Olesnem w Kluczborku, przegrany mecz z Polonią Kępno 4:1, wygrana z Kuniowem 6:3 oraz przegrana z Victorią Ostrzeszów 2:1. 

Drużynę wiosną zasilą Emil Gleń, który przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego z Włókniarza Zelów, wypożyczono Jakuba Szańca z Ostrowa Wielkopolskiego, który ma wzmocnić ofensywę. Jednocześnie wypożyczono do UKS Galewice Jakuba Przybyła a do LZS Doruchów Bartosza Chojkę. 

Prosna mecze przed własną publicznością przy ul. Sportowej w Wieruszowie rozegra m.in 19 marca, 2 kwietnia, 16 kwietnia oraz 7 maja. 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę