Prognozy są niepokojące. Nie ignorujcie tego!

REGION
2022-02-16 12:55

IMGW dla regionu Wieruszowa, Kępna, Wielunia i Sieradza prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Rano lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej.

Z uwagi na dużą dynamikę zjawisk, ostrzeżenie może być kontynuowane z niższym stopniem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 45 km/h, w porywach do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Rano lokalnie możliwe burze i opady krupy śnieżnej.

Tak o najbliższych godzinach mówią "Łowcy burz Łódzkie". - W dalszym ciągu prognozy na dzisiejszą noc oraz jutrzejszy poranek są alarmujące! Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z bardzo silną linią szkwału, która może przyjąć postać bardzo niebezpiecznej burzy wiatrowej! Prędkość wiatru w trakcie przechodzenia linii szkwału może przekraczać lokalnie 120km/h! Dodatkowo nie można wykluczyć rozwoju trąb powietrznych. 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie jutrzejszego poranka a także w ciągu całego dnia! Zabezpieczcie luźne przedmioty oraz ostrzeżcie rodzinę i znajomych! 


 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę