Prognoza pogody na pierwszy tydzień Nowego Roku

POLSKA
2022-01-03 11:02

Początek tygodnia zapowiada się pochmurny, z opadami deszczu lub mżawki, ale ciepły. W ciągu dnia temperatura powietrza wzrośnie do 10°C a i w nocy będzie powyżej 0°C. Wzrośnie prędkość i porywistość południowo-zachodniego i zachodniego wiatru; szczególnie zaznaczy się to na północy kraju oraz w górach. Od środy opady deszczu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i śnieg oraz zrobi się chłodniej. W nocy temperatura powietrza spadnie do -6°C, a w dzień wzrośnie zaledwie do 3°C. Początkowo utrzymywał się będzie jeszcze silny i porywisty wiatr, w porywach do 70 km/h na południu kraju.

W poniedziałek i wtorek zachmurzenie duże z opadami deszczu; miejscami opady intensywne, prognozowana wysokość opadów do około 10 mm. W górach będzie padał deszcz ze śniegiem i śnieg; w Tatrach prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej do 10 cm. Temperatura powietrza w dzień wyniesie od 4°C do 10°C, a w nocy od 0°C do 6°C. Na wybrzeżu i w górach silny i porywisty wiatr z kierunków zachodnich. Na północy kraju prognozowane są porywy wiatru do 75 km/h, ale we wtorek w Tatrach porywy wiatru osiągać mogą nawet 130 km/h.

W środę kontynuacja pochmurnej pogody, ale opady deszczu przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i śnieg. Stopniowo, po przejściu frontu, zacznie napływać z północy chłodniejsze powietrze i temperatura w dzień nie przekroczy 6°C. Utrzymywał się jeszcze będzie silny i porywisty wiatr, który w porywach na południu kraju osiągać może 70 km/h.

W czwartek już zdecydowanie chłodniej, bo w dzień temperatura około 3°C, a w nocy spadek temperatury do -2°C. Na przeważającym obszarze kraju pochmurnie, ale na południowym zachodzie możliwe już większe przejaśnienia i rozpogodzenia, związane z rozbudową wyżu z centrum przemieszczającym się znad Czech nad Ukrainę. Osłabnie także nieco prędkość i porywistość wiatru, który przejściowo zmieni swój kierunek na północno-zachodni.

Koniec tygodnia zapowiada się z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami oraz z przelotnymi opadami śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy wyniesie od -6°C do 0°C, a w dzień od -2°C do 3°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych.

źródło: IMGW

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę