Tugazeta

Profilaktyki ciąg dalszy w ZSCKR w Lututowie

LUTUTÓW
2021-12-08 06:31

W ramach szkolnych działań profilaktycznych w dniu 30.11.2021 r. w Internacie ZSCKR w Lututowie odbyło się spotkanie wychowanków z rzecznikiem prasowym KPP w Wieruszowie. Asp. sztab. - pan Damian Pawlak szczegółowo omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, odwołując się do obowiązujących przepisów dotyczących zasad poruszania się pieszych i kierujących pojazdami. Ze względu na to, iż część młodzieży od niedawna posiada prawo jazdy, zwrócił uwagę na odpowiedzialność prawną za przestępstwa i wykroczenia spowodowane przez zmechanizowanych użytkowników dróg.

W dalszej części prelekcji opartej na prezentacji multimedialnej poruszono problematykę związaną z rozpoznawaniem, objawami i uzależnieniem od środków odurzających. Dzięki przedstawionym treściom wzrosła świadomość młodzieży nie tylko na temat zdrowotnych konsekwencji spożywania alkoholu, eksperymentowania z narkotykami czy dopalaczami, ale również co do skutków prawnych osób nieletnich oraz pełnoletnich. Ciekawym doświadczeniem dla starszych wychowanków była możliwość zajrzenia do edukacyjnej walizki z atrapami środków odurzających. Jednak nie po to by się zachęcić do korzystania z prawdziwych, dostępnych na rynku używek, ale po to żeby mieć świadomość niebezpieczeństwa czyhającego na młodych, mało doświadczonych ludzi, by w różnych sytuacjach życiowych nabyć umiejętność dokonywania właściwych wyborów.

Poruszone tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do aspiranta sztabowego. W związku z tym mamy nadzieję na dalszą współpracę z KPP w Wieruszowie i kontynuację spotkań z młodzieżą o charakterze profilaktycznym.

Anna Makarowska

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę