Tugazeta

Profilaktyka w Klubie Seniora

WIERUSZÓW
2021-11-24 13:36

W piątkowe popołudnie, 19 listopada 2021 r. w Klubie  Senior + w Wieruszowie, ul. Kępińska 2A odbyło się bardzo ciekawe spotkanie poświęcone profilaktyce chorób i zasadom dbania o zdrowie. Z seniorami spotkali się lekarze neurolodzy, pracujący we Wrocławiu – Mateusz Kłoczaniuk oraz Agnieszka Śliczna.

Szczegółowo omówione zostały programy profilaktyczne skierowane do osób starszych oraz sposoby zapobiegania, jak również wykrywania symptomów najczęściej występujących chorób.

Seniorzy z zainteresowaniem wysłuchali fachowych wskazówek lekarzy, którzy po części teoretycznej, przygotowanej w formie prezentacji, wykonywali szereg pomiarów i badań profilaktycznych.

Podczas spotkania miała też miejsce dystrybucja praktycznych pudełek na leki oraz specjalnych bloczków z karteczkami do zapisywania przyjmowanych lekarstw. Są one przekazywane seniorom w ramach kampanii na rzecz seniorów „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!”, której celem jest edukowanie w zakresie ochrony zdrowia, w szczególności wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nienadużywaniu leków. Partnerem ogólnopolskiej kampanii jest Gmina Wieruszów.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę