Tugazeta

Prawie 9,5 mln zł za stadion?

Decyzja zostanie podjęta na dniach
2018-01-31 17:14
Dwie oferty wpłynęły do Urzędu Miejskiego w ramach przetargu na budowę kompleksu lekkoatletycznego przy ul. Sportowej w Wieruszowie. Ceny zaproponowane przez wykonawców znacznie przewyższają budżet, jaki samorząd zamierzał przeznaczyć na ten cel. Obecnie z zadania raczej nikt nie będzie chciał się wycofać. 
 
Pierwsza z ofert opiewa na blisko 14 mln zł brutto i nie będzie brana pod uwagę, drugi oferent za budowę od podstaw nowego stadionu zażyczył sobie prawie 9,5 mln zł. Ta propozycja, jeśli wszystkie dokumenty będą zgodne z prawem zamówień publicznych, zostanie najprawdopodobniej przyjęta do realizacji. Gmina na zadanie zapisała w swoim budżecie prawie 7,3 mln zł. Brakująca kwota w wysokości ponad 2 mln zł może zostać pokryta z wolnych środków. 
 
- Procedury przetargowe cały czas trwają, to tylko otwarcie ofert – mówi burmistrz Rafał Przybył. - Patrząc na ceny, które się pojawiły, można się było tego spodziewać. Wszelkiego rodzaju przetargi są rozstrzygane z kwotami przewyższającymi propozycje inwestorów. Na zadanie mamy zewnętrzne dofinansowanie 3 mln zł, „Gardenia Sport” złożyła nam ofertę, którą będziemy analizować. Jakiekolwiek ruchy z naszej strony związane z odwołaniem przetargu na pewno nie będą skutkowały obniżeniem tych cen. Mamy rok wyborczy, tych zadań jest o wiele więcej, a firmy nie krępują się z podnoszeniem cen. 
 
Kołem ratunkowym przy podtrzymaniu inwestycji i nierezygnowaniu z dotacji udzielonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ma okazać się nadwyżka budżetowa przewyższająca 5 mln zł. Znajdą się w niej środki „znaczone”, jednak pozostała kwota, jak wstępnie oceniono, ma starczyć na spięcie budżetu zadania. - Radni się na pewno nad tym pochylą i podejmą ostateczną decyzję – zaznacza burmistrz. 
 
W tym roku oprócz stadionu gmina zamierza modernizować ul. Sportową. Temu zadaniu będzie dedykowane osobne postępowanie. 
 
(PaH)

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę