Tugazeta

Pozyskali prawie 3,5 mln zł

Niebawem ruszy Centrum Usług Społecznych
2017-09-21 12:52
Prawie 3,5 mln zł pozyskał Powiat Wieruszowski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na realizację projektu "Centrum Usług Społecznych w powiecie wieruszowskim". Aplikacja uzyskała pierwsze miejsce na liście rankingowej oraz największą liczbę przyznanych punktów. 
 
Projekt jest dedykowany głównie osobom niesamodzielnym oraz ich opiekunom. Jego założeniem jest zatrudnienie dodatkowych opiekunek oraz asystentów dla osób niepełnosprawnych. Środki mają być spożytkowane też na zainicjowanie Dziennego Domu Pomocy w gminie Lututów a także wprowadzenie tzw. "mieszkań treningowych" na terenie Wieruszowa. 
 
Do projektu w formie partnerskiej dołączyli powiat wieruszowski, gmina Wieruszów, Bolesławiec, Lututów, stowarzyszenie SIKOS oraz TPD Oddział Miejski w Wieruszowie. Realizacja zadania ma ruszyć już za kilka tygodni. 
 
Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. łódzkiego. Więcej o projekcie dowiemy się po sesji Rady Powiatu Wieruszowskiego, która ma odbyć się w przyszłym tygodniu. 
 
(PaH)

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę