Tugazeta

Pożegnanie dyrektorki i dobre wyniki RBS

GALEWICE
2022-01-19 15:05

Samorządowcy z gminy Galewice podczas sesji podziękowali dyrektor miejscowego Oddziału Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie Hannie Glińskiej za wiele lat pracy i owocną współpracę. Pani dyrektor postanowiła przejść na emeryturę. Za bardzo dobre relacje dziękowali wójt Piotr Kołodziej oraz przewodniczący Rady Gminy Jerzy Karsznia. 

- Chciałabym podziękować wszystkim, których spotkałam na swojej drodze zawodowej - mówiła pani dyrektor. - Praca dla lokalnej społeczności była dla mnie zaszczytem.  Dziękuję za współpracę, za zaufanie, za wdzięczność, za wiele rzeczy, które w tej chwili tylko sama mogę przeżywać. Dziękuję za chwile spędzone razem z wami. 

Na sesji gościł również prezes RBS Tomasz Klimecki, który podkreślał, że to za rządów dyrektor Hanny Glińskiej Oddział w Galewicach nabrał rozpędu. Świadczą o tym choćby dane statystyczne. - Na koniec grudnia 2021 r. depozytów zgromadzonych w banku w Oddziale w Galewicach było 57 mln zł, udzielonych kredytów 25 mln zł, rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych 1496, rachunków rolniczych 278, rachunków firmowych 89. To za ery pani dyrektor rozpowszechniła się bankowość elektroniczna. Klientów, którzy na terenie gminy Galewice mają internet-banking jest 1040, kart płatniczych 1495. To są, pani dyrektor, pani wyniki i pani zasługa, ten wielki wkład, który wniosła pani w rozwój bankowości spółdzielczej i w rozwój tego regionu. 

Prezes RBS podsumował ostatnie miesiące dla banku. - Jesteśmy na trzecim miejscu na 197 banków spółdzielczych w kraju pod względem sumy bilansowej. Ten miliard, o którym była mowa w przemowie, był osiągnięty na koniec października 2021 r. W tej chwili jest już 1 236 000 000 zł. W ciągu zaledwie półtora roku zwiększyliśmy sumę bilansową o ponad 200 mln zł. Nasi klienci zgromadzili w całym banku ponad 1 mld zł. To naprawdę potężna kwota, patrząc nawet na budżety poszczególnych gmin. 

Prezes Klimecki dodał, że lokalny bank jest w dobrej kondycji, jest godny zaufania a zgromadzone w nim pieniądze są bezpieczne. - Samych rachunków ROR mamy 27 tys., rachunków rolniczych 5,5 tys. rachunków firmowych 1,5 tys., wydanych kart płatniczych 22 tys. 

W planach na 2022 r. jest rozwój usług elektronicznych, modernizacja ośmiu placówek oraz budowanie pozytywnego wizerunku na zewnątrz i wewnątrz organizacji. 

Placówką RBS w Galewicach pokieruje dyrektorka oddziału z Wieruszowa Monika Słodowicz. Takie połączenie miało również miejsce w przypadku Klonowej oraz Lututowa, gdzie dyrektorem dwóch Oddziałów jest Łukasz Waligóra. 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę