Powiatowe obchody Święta Niepodległości

WÓJCIN
2019-11-10 15:21

Powiatowo - gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w niedzielę w Wójcinie w gminie Łubnice. 

Licznie zebrane delegacje wzięły udział w mszy w miejscowym kościele. Pod pamiątkową tablicą starosta Andrzej Szymanek wygłosił okolicznościowe przemówienie, przypominając o odbywających się w regionie bitwach i potyczkach, w których zginęli nasi przodkowie. Następnie złożono wiązanki kwiatów. 

Dalsza część uroczystości przeniosła się do Centrum Kultury Wsi w Wójcinie. Goście na miejsce byli prowadzeni przez mażoretki, orkiestrę dętą oraz delegacje ze sztandarami. Tam zebranych powitał współgospodarz spotkania, wójt gminy Łubnice, Michał Pazek. Włodarz również przytoczył historyczne tło, zaznaczając, że Polsce jest potrzebny spokój i zgoda. W CKW głos zabierali również posłowie Agnieszka Hanajczyk, Paweł Rychlik oraz Piotr Polak. 

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie szkoły, był również koncert orkiestry dętej i poczęstunek przy kawie. 

(PaH)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę