Tugazeta

Powiatowa parafiada po raz drugi

WÓJCIN 2017
2017-05-19 16:04
Powiatowa Parafiada odbyła się w piątek na terenie Zespołu Szkół w Wójcinie. W rywalizacji wzięło udział ponad 150 osób. 
 
Organizatorem wydarzenia był proboszcz miejscowej parafii, który z parafiadą związany jest od kilkunastu lat. Konkurencje najpierw odbywały się w Pichlicach, później w Nowych Skalmierzycach a teraz w Wójcinie. Do inicjatywy aktywnie dołączyła miejscowa szkoła oraz sąsiednie parafie na czele ze swoimi gospodarzami. - To piękna rzecz, taka impreza sportowo-kulturalna i religijna, bo oparta o tzw. grecką triadę – mówi ks. Józef Kaczmarek. - W tym roku będzie już 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci w Warszawie. Te spotkania tradycyjnie rozpoczynają się mszą. 
 
Do rywalizacji stanęło 11 zespołów z 10 szkół. Dwa zespoły reprezentowały organizatora. Łącznie na wydarzeniu odnotowano 156 uczestników. - Dzieciaki rywalizowały w 5 dyscyplinach – dodaje proboszcz Kaczmarek. - Był tenis, bieg na orientację, bieg przełajowy, rzut piłeczką palantową i warcaby. Był również konkurs plastyczny. 
 
Pierwsze miejsce wywalczył zespół „Wójcin A” i mógł liczyć na puchar najwszechstronniejszej drużyny. Na drugie miejsce zasłużyli reprezentanci Żdżar a trzecie zespół ze Starego Ochędzyna. 
 
Uczniowie już coraz częściej wypatrują upragnionych wakacji, dlatego piątkowa rywalizacja okazała się ciekawą odskocznią od tradycyjnych zajęć w szkole. - Na każdym przedmiocie, w różny sposób, staramy się rozwijać aktywność fizyczną naszych podopiecznych – przyznaje dyrektor Dorota Ciećka. - Muszę przyznać, że jako szkoła zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze, bo uzyskaliśmy największą ilość punktów. Dziękuję nauczycielom wychowania fizycznego oraz wszystkim pedagogom za aktywne włączenie się w to przedsięwzięcie. 
 
(PaH)

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę