Tugazeta

Posterunek Policji w Czastarach?

Gmina Czastary
2022-08-03 08:33
Posterunek Policji w Czastarach?

2 sierpnia 2022 roku w Czastarach odbyła się debata społeczna z przedstawicielami Samorządu i mieszkańcami gminy Czastary. Ważnymi punktami rozmów była kwestia odtworzenia lokalnego posterunku, analiza stanu bezpieczeństwa oraz omówienie spraw bieżących z uczestnikami spotkania.

2 sierpnia br. o godzinie 17:00 w Urzędzie Gminy w Czastarach, odbyła się debata społeczna z mieszkańcami gminy Czastary. W spotkaniu na czele z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie, młodszym inspektorem Adamem Stochniałkiem wzięli udział wieruszowscy policjanci. Wśród zgromadzonych byli również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych wraz z radnymi i sołtysami. W obecności wójtan Dariusza Rejmana, poruszono temat odtworzenia lokalnego Posterunku Policji. Przypomniano, że w Urzędzie Gminy w Czastarach, funkcjonuje Punkt Przyjęć Interesantów, gdzie można spotkać się z dzielnicową sierż. sztab. Klaudią Zając, która służy pomocą i udziela niezbędnych informacji.

Podczas debaty wskazano na działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy anonimowo mogą zgłaszać różnego rodzaju problemy. Uczestnicy debaty zadawali pytania związane możliwością odtworzenia posterunku oraz z bieżącymi i codziennymi sprawami gminy. Wspólnie wypracowano rozwiązania, które z pewnością przyczynią się do utrzymania właściwego poziomu bezpieczeństwa. Na zakończenie debaty omówiono tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia związane z „cyberprzestępczością” i środkami odurzającymi. 

Debatę zakończyło wypełnienie przez uczestników spotkania anonimowych ankiet, które posłużą sformułowaniu dalszych wniosków i zebraniu opinii.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę