Poseł zapowiedział i słowa dotrzymał. Briefing prasowy przy budowie tymczasowego mostu

Gmina Galewice
2023-09-26 13:12

Zorganizowaniu tymczasowego mostu nad Strugą Węglewską w Węglewicach poświęcony był wtorkowy briefing prasowy posła PiS Piotra Polaka. Parlamentarzysta już 6 sierpnia podczas odpustu w miejscowym kościele zapowiedział pomoc przy organizacji tymczasowej przeprawy. 

W Węglewicach, w miejscu kładki dla pieszych, trwa budowa tymczasowego mostu. Nad jego instalacją pracują wojska inżynieryjne przy pomocy lokalnych firm i udziale gminy Galewice. 

- Dzisiaj jesteśmy tutaj, aby podzielić się radością, że po dość długich oczekiwaniach, bo to już ponad miesiąc, gdy przeprawa przez Strugę Węglewską, ta, która istniała, została zamknięta z racji inwestycji budowy mostu na drodze powiatowej - mówił na miejscu poseł Piotr Polak. - Mieszkańcy byli odcięci od możliwości przemieszczania się po tym terenie, korzystali z wielokilometrowych objazdów, prawie 15 km i była bezwzględna potrzeba, żeby ten temat zrealizować pod kątem właśnie głosu mieszkańców, którzy się zgłaszali i do Urzędu Gminy, i do nas, do parlamentarzystów, żeby pomóc w zorganizowaniu budowy mostu pontonowego. Po wielu staraniach udało się to, przy współpracy Urzędu Gminy, pana wójta Piotra Kołodzieja z Ministrem Obrony Narodowej zrealizować, i dzisiaj rozpoczęły się prace nad tą inwestycją, prowadzone przez Wojsko Polskie. 

W trakcie rozmowy z mediami sołtys Spóla Andrzej Łacina zaapelował, aby po skończonej inwestycji, gmina przywróciła kładkę dla pieszych. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę