Tugazeta

Ponadpowiatowe działania Policji

REGION
2022-05-20 09:43
Ponadpowiatowe działania Policji

Wieluńscy mundurowi wspomagani przez policjantów z ościennych komend zorganizowali ponadpowiatowe działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny Wieluń". Ich priorytetem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu wieluńskiego. W trakcie akcji promowano również kampanię informacyjno- edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

19 maja 2022 roku z inicjatywy policjantów z wieluńskiej komendy przeprowadzono międzypowiatowe działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny Wieluń". W prowadzonej przez  policjantów wieluńskiej "drogówki"  akcji wspomagali mundurowi z ościennych komend: Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska, Sieradza, Wieruszowa i Zduńskiej Woli.  Działania te ukierunkowane były przede wszystkim na poprawę bezpieczeństwa zarówno wśród kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość, na ich zachowania w okolicy przejść dla pieszych, czy nie wyprzedzają w ich rejonie, czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Sprawdzano również relacje kierowca -  rowerzysta. Użytkownicy rowerów podobnie jak piesi, motocykliści  jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego narażeni są na poważne skutki zdarzeń drogowych. Oprócz kontroli prędkości weryfikowany był również stan trzeźwości kierowców.

W trakcie prowadzonych  działań mundurowi prowadzili również akcję edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wręczając elementy odblaskowe przypominali, że każdy pieszy  poruszający się po zmierzchu, na drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek  ich używania . Wszyscy powinni bezwzględnie przestrzegać tej zasady, ponieważ w konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze jest na straconej pozycji. Mundurowi jednocześnie informowali o ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej prowadzonej pod nazwą  „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której głównym założeniem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo  użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów i kształtowanie właściwych postaw i zachowań tej grupy uczestników ruchu.

- Policjanci  podczas całodniowej akcji dokonali  109 kontroli drogowych i odnotowali 97  wykroczeń, w tym 68  przypadków dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości - przekazuje st. asp. Katarzyna Grela. - Mundurowi łączenie nałożyli  60 mandatów karnych i zatrzymali  7 dowodów rejestracyjnych. Jednemu kierowcy zatrzymane zostało prawo jazdy. Mundurowi  ponadto wyeliminowali z ruchu kierowcę, który kierował autem w stanie po użyciu alkoholu.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę