Ponad 200 zawodników na V Maratonie

Dzień Niepodległości na sportowo
2014-11-11 17:00

Ponad 200 kolarzy z całej Polski wystartowało w jubileuszowej – V edycji Niepodległościowego Maratonu MTB. Impreza organizowana na terenie Klatki, Pieczysk i Przywór przyjęła ogólnopolską rangę. Na miejscu można było spotkać przedstawicieli kilkunastu miast z całego kraju. Wielu z nich powtarzało o dobrej organizacji oraz ciekawej trasie.

RELACJA FILMOWA DOSTĘPNA OD 21.00

Tomasz Holinej z Pruszkowa: - Trasa była bardzo ciężka, interwałowa. Było sporo ostrej jazdy, dużo miejsc piaszczystych. Można było się umęczyć nawet jak na maratonie o charakterystyce górskiej. W Wieruszowie jestem pierwszy raz. Trzeba przyznać, że impreza jest świetna i bez wahania tutaj wrócę.

Wioletta Słowik z Olesna: - Trasa była fajna, interwałowa i dość taka techniczna. Jak dla mnie rewelacja. Można było się zmęczyć ale towarzyszyła nam zdrowa rywalizacja. My kobiety raczej nie jeździmy dla konkurencji, wystartowałam dla przyjemności

Barbara Klimesz z Opola: - Ze swojego występu jestem zadowolona. Konkurencja była duża. Moją dobrą stroną są podjazdy, gorzej było już ze zjazdami. Brałam udział w kilku maratonach i w porównaniu ta impreza jest bardzo dobra.

Agnieszka i Bernard Goździńscy z Rogowa - Jest u was przepięknie. Te góreczki są wręcz cudowne, można się „ujechać” maksymalnie. Trasa była techniczna, z frajdą, ze zjazdami że krew mrozi się w żyłach.

Michał Krystkowiak z Zielonej Góry (pierwszy na mecie): - Wyścig był bardzo fajny, to ponad 40 km. Bardzo szybka runda, nieźli rywale. Odjechaliśmy w szóstkę, rywalizacja była całkiem ciekawa. Na końcu udało mi się wygrać. Jestem zadowolony i szczęśliwy. Mam małą uwagę dla organizatorów i jednocześnie chciałbym coś podpowiedzieć. Zawodnicy przyjeżdżają tutaj z małymi dziećmi i może warto byłoby przewidzieć coś dla nich. Start honorowy był w porządku, trasa była dobrze oznakowana i czytelna. Małym utrudnieniem dla kibiców była meta. Ona powinna znajdować się w dobrze wyeksponowanym, widocznym miejscu. A tak poza tym wszystko odbieram bardzo pozytywnie.

Maraton został zorganizowany przez TSR Ashima Wieruszów przy udziale gminy Wieruszów, Starostwa Powiatowego OSP z Pieczysk oraz Wieruszowa. Dodatkowa relacja oraz pełne wyniki wkrótce na tugazeta.pl

 

Materiał przygotowali: Henryk Matusiak, Ryszard Zych, Tadeusz Kapral i tugazeta.pl

 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę