Ponad 20 mln zł na drogi w powiecie

Pieniądze trafią do samorządów w latach 2019 - 2021
2019-09-04 14:29

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w woj. łódzkim. 

Na liście jest kilka zadań, które są planowane w powiecie wieruszowskim. Jak już informowaliśmy we wtorek, na największą pulę – ponad 10 mln zł – może liczyć gmina Galewice. Pieniądze będą przeznaczone na dwuletnią przebudowę drogi relacji Osiek – Węglewice. 

Powiat wieruszowski na przebudowę 6-kilometrowego odcinka Wieruszów – Cieszęcin – Wyszanów ma otrzymać 7,6 mln zł, co stanowi 60% kosztów. Zadanie ma być realizowane do grudnia 2021 r. Wczoraj „na gorąco” informowaliśmy o sumie 5,5 mln zł, jednak ta faktyczna będzie wyższa. Problemem okazuje się to, że dofinansowanie zostało rozbite na lata, przez co samorządy muszą zmieniać swoje plany i dostosowywać się do rytmu narzucanego przez Urząd Wojewódzki. 

Bolesławiec zamierza przebudować drogę gminną w Mieleszynie, na którą otrzyma prawie 400 tys. zł wsparcia. 

W Wieruszowie na przebudowę ul. Krasickiego przeznaczono 703 tys. zł, co stanowi 50% kosztów całego zadania. Gmina planuje również przebudować jedną z dróg w Lubczynie – dofinansowanie wyniesie prawie 100 tys. zł. 

Gmina Łubnice, w podziale na 3 etapy, może przebudować drogę relacji Wójcin – Ladomierz – Kolonia Bolesławiec – Chróścin. Dofinansowanie stanowiące 65% to 943 tys. zł. Na liście jest także dofinansowanie na ul. Wodną w Łubnicach – 631 tys. zł. Ta inwestycja także ma być podzielona na kilka etapów. 

Gmina Lututów na przebudowę ul. Wspólnej ma otrzymać 567 tys. zł, z kolei na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Dymkach – 324 tys. zł. 

W najbliższych 3 latach do całego powiatu ma spłynąć suma ponad 20 mln zł. 

Patryk Hodera

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę