Tugazeta

Pomoc nie ustaje. Tak jest w Wieruszowie

Zobaczcie, co dzieje się na rzecz Ukrainy
2022-03-12 10:15

Nie ustaje pomoc udzielana przez mieszkańców regionu a także naszych wieruszowian mieszkających za granicą. Tylko w ostatnich dniach z Wielkiej Brytanii do Wrocławia a następnie do Wieruszowa dotarły dary, które będą przekazane na rzecz najmłodszych Ukraińców uciekających przed wojną. Pomagają też lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy. 

Jak informuje gmina Wieruszów, w momencie, gdy znajdują się już ludzie dyskutujący nad sensem, formą i opłacalnością pomocy, nadal więcej jest tych, którzy swoim działaniem udowadniają, że jest w nas siła, która jednoczy a nie dzieli. 

Na pierwszym zdjęciu najmłodszy mieszkaniec gminy Wieruszów, który pomagał w rozładowywaniu transportu z żywnością, sprzętem, odzieżą i środkami czystości, jakie dotarły nad Prosnę w piątek wieczorem. 

Już chyba bardzo świadomie, robił to w dużej mierze choćby na rzecz swoich rówieśników z Ukrainy, których wojna dotyka jako największych rozmiarów zło, którego sensu nie są w stanie zrozumieć. Gdyby ci, którzy bezwiednie komentują obecność tych lub tamtych, brali czynny udział w działaniach na rzecz uchodźców, mogliby spotkać nie tylko Ukraińców, ale być świadkami bardzo wzruszających a dokładniej poruszających sytuacji.  Choćby takich jak ta, gdy w prace adaptujące jeden z budynków do przyjęcia ludzi uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy, włączyła się "wieruszowska" Białorusinka, oferując swą pomoc nie tylko do prac fizycznych, ale także jako opiekę nad dziećmi. 

W ostatni piątek dotarła do nas ponownie pomoc z Wysp od Aleksandry Whyman koordynowana przez Kasię Bartelę (dziewczyny pochodzą z Wieruszowa).  Dwa wyładowane po brzegi samochody rozładowywali mieszkańcy i druhowie strażacy OSP z Pieczysk, Wieruszowa, Wyszanowa, Podzamcza i innych.  W transporcie i jego obsłudze pomogło Starostwo Powiatowe i jego pracownicy. Po prostu: Dziękujemy.

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę