Pomoc dla Ukrainy

REGION
2022-02-25 12:47

W związku z barbarzyńskim aktem agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński odbył rozmowy z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem, prezydentami: Łodzi, Skierniewic i Piotrkowa Trybunalskiego, jest również w stałym kontakcie z przedstawicielami władz jednostek samorządu terytorialnego.

Wojewoda podkreśla, że dziękuje za pełną wolę współdziałania. Wszyscy samorządowcy w naszym województwie solidaryzują się z obywatelami Ukrainy. Angażują się i oferują pomoc także przedstawiciele kościołów oraz organizacji społecznych. - Jestem wdzięczny za ogromne zaangażowanie mieszkańców, którzy oferują pomoc materialną jak i prywatne mieszkania . To bardzo budujące, że jest wśród nas tylu ludzi dobrej woli i wrażliwego serca - powiedział wojewoda. - Dziękuję JE księdzu arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi za jego propozycje pomocy i podejmowane działania na rzecz Uchodźców – dodał wojewoda łódzki.

Wszystkie służby podległe wojewodzie łódzkiemu na czele z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego realizują przygotowany, kompleksowy plan działania na wypadek przyjmowania uchodźców Ukrainy. W pierwszej kolejności będziemy korzystali ze zgromadzonych przez administrację zespoloną zasobów lokalowych. Będziemy koordynować i weryfikować wszelką pomoc oferowaną obywatelom Ukrainy.

Na adres email: lodzkiedlaukrainy@lodz.uw.gov.pl można zgłaszać wszelkie oferty wsparcia.

Dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie naszego województwa jeszcze dziś uruchomimy specjalną infolinię pod którą znajdą się wszelkie niezbędne informacje dotyczące pomocy dla uchodźców.


 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę