Tugazeta

Poloneza czas zacząć

Studniówka Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie
2018-01-25 12:14
W sobotni wieczór, 20 stycznia, tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie, na sto dni przed egzaminem dojrzałości  bawili się  w   sali bankietowej „Majorka” w miejscowości Hipolity. O godzinie 19.00 Agata Otorowska uczennica klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu i Mateusz Jakóbczak uczeń  klasy IV Technikium Mechanizacji Rolnictwa uroczyście przywitali: Dyrektora Roberta Majchrowicza, przedstawiciela Rady Powiatu Wieruszowskiego Andrzeja Żurawia, wychowawców klas, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości oraz koleżanki i kolegów z osobami towarzyszącymi.  
 
Nastąpiła chwila uroczystych podziękowań i przemówień – uczniowie złożyli ukłon Barbarze Zadka wychowawczyni kl. IV TAK/TR, Barbarze Drylewskiej – Mieszała wychowawczyni kl. IV TMR, Dyrektorowi Robertowi Majchrowiczowi, który przez trzy lata był szkolnym ojcem klasy IV TMR. Młodzież podziękowała nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość, Rodzicom za wsparcie, wychowanie oraz zorganizowanie wspaniałego balu. Pani Elżbiecie Okolewskiej za przygotowanie wyjątkowego  i pięknego układu choreograficznego poloneza.  Dyrektor skierował do młodzieży następujące słowa: - Ten bal jest dla Was pomostem pomiędzy młodzieńczością, a dorosłością. Za Wami trzy i pół roku nauki w Technikum. zwieńczonej zdanymi egzaminami potwierdzającymi kwalifikacje w zawodzie. Przed Wami wiele przystanków dorosłości, a pierwszy z  nich będzie na stacji Matura. Termin matura pochodzi od łacińskiego słowa maturus czyli dorosły, dojrzały, odpowiedzialny. Miejcie świadomość, że życie będzie wymagało od Was zachowań odpowiedzialnych  nie tylko za siebie ale i za najbliższych. Dlatego życzę Wam aby ta Studniówka, ten jeden niepowtarzalny dla Was bal stał się czasem radosnej ale i odpowiedzialnej zabawy, która przysporzy wam tylko miłych wspomnień, do których będziecie wracać po latach, a teraz „Poloneza czas zacząć……” 
 
Wspaniały bal trwał do białego rana.
"Niech żyje bal, bo to życie to bal jest nad bale ..."
Agnieszka Osiecka
 
Barbara Drylewska-Mieszała

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę