Półmaraton 18 września. Podpisano umowę

ŁĘKA OPATOWSKA
2022-02-25 10:34

18 września 2022 r. w gminie Łęka Opatowska oraz w gminie Wieruszów odbędzie się drugi Półmaraton Aleją Dębów Czerwonych. Ponownie w jego organizację włączają się samorządy oraz instytucje z powiatu kępińskiego oraz wieruszowskiego. 

W piątek w Łęce Opatowskiej odbyła się konferencja podczas której doszło do podpisania umowy w sprawie współpracy. W organizację wydarzenia włączają się: Gmina Łęka Opatowska, Gmina Wieruszów, Powiat Kępiński, Powiat Wieruszowski, Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie a także spółdzielnia socjalna "Green Service". Ponownie sponsorem tytularnym biegu będzie grupa HK Piaski. 

- W tej sytuacji, którą mamy, chciałbym wierzyć mocno, że dojdzie do tego aby ten drugi półmaraton mógł się odbyć - mówił wójt Łęki Opatowskiej Adam Kopis, dziękując jednocześnie za bardzo dobrą współpracę samorządów gminnych i powiatowych a także innych instytucji. 

Idea tej imprezy sportowej spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem - mówił z kolei dyrektor GOSiT Maciej Baciński. - Ona była też zorganizowana na najwyższym poziomie. To jest państwa zasługą, jak tutaj jesteśmy. Miejmy nadzieję, że druga edycja będzie tylko lepszą, o ile może być lepsza, bo przecież zawsze można coś poprawić. 

Dyrektor zaznaczył, że już na dniach ruszą zapisy do biegu. Informacje będą dostępne na stronach organizatorów oraz w mediach. Trasa będzie przebiegać tak samo jak w ubiegłym roku. 

O bardzo dobrej współpracy mówili też jednym głosem starostowie Robert Kieruzal i Stefan Pietras a także burmistrz Rafał Przybył. 

Tradycyjnie start oraz meta będą zlokalizowane na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie.

Tak było podczas I Półmaratonu Aleją Dębów Czerwonych

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę