Policyjny Mikołaj z wizytą u najmłodszych i nie tylko [ZDJĘCIA]

REGION
2023-12-06 13:17
Policyjny Mikołaj z wizytą u najmłodszych i nie tylko [ZDJĘCIA]

Policyjny mikołaj spotkał się z najmłodszymi w przedszkolu w Swobodzie. Podczas wizyty tego wyjątkowego gościa najmłodsi otrzymali odblaski, a wszystko to w ramach akcji „Świeć przykładem”. Święty Mikołaj towarzyszył policjantom w Lututowie i Galewicach, gdzie wręczał uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe. Policjanci zachęcali do noszenia odblasków, które znacznie poprawiają naszą widoczność.

6 grudnia 2023 roku policyjny Mikołaj odwiedził przedszkolaków w Swobodzie. Najmłodsi ze zdziwieniem zobaczyli Świętego Mikołaja, który przyjechał radiowozem w asyście wieruszowskich policjantów. Podczas spotkania funkcjonariusz rozmawiał z najmłodszymi o podstawowych zasadach ruchu pieszych zachęcając do korzystania z elementów odblaskowych również poruszając się w obszarach zabudowanych. Mundurowi wyjaśnili najmłodszym, że elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Policjant zwrócił uwagę najmłodszym, aby korzystali z pasów bezpieczeństwa i jeździli w fotelikach ochronnych. Dzieci z zainteresowaniem słuchali przybyłych gości, którzy zachęcał do przestrzegania zasad ruchu drogowego.

Mikołaj wspólnie z policjantami odwiedził również mieszkańców gminy Lututów oraz Galewice. Na swojej drodze Święty Mikołaj spotkał  min. pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami, którym wręczał elementy odblaskowe. Mundurowi korzystając z okazji przypomnieli uczestnikom ruchu drogowego, że noszenie odblasków jest kluczowe, aby być widocznym na drodze, szczególnie po zmroku. Pomaga to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Dzięki odblaskom jesteśmy bardziej widoczni i łatwiej jest uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali z rąk Świętego Mikołaja elementy odblaskowe i słodkości. Dziękujemy Rejonowemu Banku Spółdzielczemu w Lututowie oraz Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Sieradzu za ufundowanie odblasków, które przekazywano podczas policyjnych działań profilaktycznych z okazji Mikołajek.

źródło: asp. Piotr Siemicki / KPP w Wieruszowie 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę