Tugazeta

Policyjne działania NIELAT

Powiat Wieruszowski
2022-01-18 08:45

Pierwsze dni stacjonarnej nauki w szkołach to również czas, w którym osoby małoletnie narażone są na zachowania świadczące o demoralizacji i popełnianiu czynów karalnych. W celu uniknięcia tych zagrożeń, policjanci prowadzą działania kontrolno – prewencyjne.

Policjanci również w trakcie roku szkolnego dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W tym celu organizują spotkania profilaktyczne oraz działania prewencyjne, ukierunkowane głównie na zapobieganie i zwalczanie demoralizacji oraz przestępczości nieletnich.

- 13 stycznia 2021 roku wieruszowscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjne „Nielat”.W trakcie tych działań funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na obiekty handlowe, w których sprzedawany jest alkohol i papierosy, stan trzeźwości małoletnich oraz wypełnianie obowiązków szkolnych - mówi asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie. - Mundurowi monitorowali również zagrożenia związane z innymi przypadkami łamania prawa zarówno przez osoby nieletnie, jak również na ich szkodę. W trakcie działań policjanci wylegitymowali 23 osoby małoletnie, wśród których ujawnili 7 osób zagrożonych demoralizacją.

Policja przypomina: Sprzedaż napojów alkoholowych osobom nieletnim jest przestępstwem. Nie stosowanie się do tego zakazu, zagrożone jest utratą licencji na sprzedaż alkoholu oraz grzywną. Pamiętajmy również, że rozpijanie osoby małoletniej to także przestępstwo, które zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę