Tugazeta

Policjanci znaleźli zaginioną na grzybobraniu

REGION
2022-09-20 10:56
Policjanci znaleźli zaginioną na grzybobraniu

Policjanci z komisariatu w Osjakowie odnaleźli na jednym z duktów leśnych zaginioną 73-latkę, która wyszła na grzyby i zabłądziła. Dzięki skutecznym działaniom mundurowych kobieta cała i zdrowa, po konsultacji medycznej, została przekazana rodzinie. Apelujemy o rozsądek i unikanie samotnych wypraw.

19 września 2022 roku, parę minut po godzinie 19:00, do dyżurnego wieluńskiej komendy wpłynęła informacja o zaginięciu 73-letniej mieszkanki województwa śląskiego.  Z relacji zgłaszającej wynikało, że kobieta podczas  rodzinnej wizyty w jednej z miejscowości w gminie Osjaków,  około godziny 15.00, wybrała się do pobliskiego lasu na grzyby. Zaniepokojeni dłuższą nieobecnością 73-latki członkowie rodzin początkowo sami próbowali ją odszukać.  Gdy ich działania nie przyniosły rezultatu, zgłosili policji zaginięcie. Przekazali również mundurowym informacje, iż kobieta ma problemy zdrowotne. 

W tej sytuacji  mundurowi,  w trybie alarmowym, rozpoczęli poszukiwania zaginionej. W działania zaangażowano również psa tropiącego z wieluńskiej komendy.  Dzięki ogromnemu zaangażowaniu,  około godziny 20.30,  na jednym z duktów leśnych zaginiona kobieta została odnaleziona przez mundurowych z komisariatu w Osjakowie. Na szczęście nic poważnego jej się nie stało, choć była wyziębiona i wystraszona. 

Policjanci zaopiekowali się seniorką i po konsultacji medycznej przekazali ją pod opiekę rodzinie.

- Wybierając się na grzybobranie pamiętajmy, że nawet w lesie, który wydaje się nam doskonale znany, również możemy się zgubić. Apelujemy i przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego grzybobrania - przekazała asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. 

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę