Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość substancji psychotropowych

REGION
2023-09-18 10:40
Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość substancji psychotropowych

Wieluńscy mundurowi zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 34 lat, podejrzanych o przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mundurowi u najstarszego z nich zabezpieczyli łącznie ponad 150 gramów substancji psychotropowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

13 września około 23.00 policjanci z ogniwa patrolowo - interwencyjnego wieluńskiej komendy, podczas służby na terenie Wielunia, zwrócili uwagę na zaparkowane audi a4. W środku siedziała czwórka młodych ludzi. 

- Nerwowe zachowanie jednego z mężczyzn wzbudziło podejrzenie u mundurowych, że może posiadać środki odurzające. Przypuszczenia ich potwierdziły się - przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. - Przy 24-latku, podczas przeszukania, mundurowi zabezpieczyli dilerkę z substancją psychotropową. Kolejny woreczek z zabronioną substancją policjanci znaleźli podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania. 

Jak ustalili mundurowi, 24-latek udzielił również substancji psychotropowej pozostałej trójce młodych ludzi, którzy byli z nim w aucie. Mężczyzna został zatrzymany. 

- Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że 24-latkowi zabronioną substancję udzielił 25-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego - dodaje asp. sztab. Grela. - Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany. Na tym policjanci nie poprzestali, wytypowali kolejną osobę związaną z narkotykowym procederem. Był nim 34-letni mieszaniec Sieradza. To u niego 24-latek zaopatrywał się w środki odurzające. Policjanci podczas przeszukania w mieszkaniu mężczyzny zabezpieczyli ponad 150 gramów substancji psychotropowych w postaci kryształu oraz wagę elektroniczną. 34-latek został również zatrzymany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. 

Cała trójka usłyszała już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Najmłodsi odpowiedzą za udzielanie środków psychotropowych, dodatkowo 24- latek usłyszał również zarzuty posiadania zabronionych substancji. 

Tego typu przestępstwa zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. 34-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych, ich sprzedaży oraz posiadania przyrządów służących do ich przetwarzania i przerobu. Za tego typu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę