Policja: Zasnął i przefrunął nad rondem

Grabów nad Prosną
2022-02-24 08:39

Do niecodziennego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Grabów nad Prosną w rejonie marketu. Kierujący pojazdem marki rover dosłownie "przefrunął" nad rondem.

23 lutego br. o godzinie 09:10 dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał powiadomienie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w rejonie marketu Dino w Grabowie nad Prosną.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że 34-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, kierując pojazdem marki rover, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego uderzył w wysepkę ronda i "przefrunął" nad nią pojazdem, a następnie uderzył o jezdnię. Mężczyzna próbował uciec z miejsca, lecz uniemożliwił mu to kierujący pojazdem ciężarowym zajeżdżając mu drogę.

W wyniku podjętych czynności okazało się, że 34-latek kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wykazało 1,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie trzy promile.

W pojeździe oprócz kierowcy znajdowała się 46-letni pasażerka, obywatelka Ukrainy. Na skutek tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń ciała.

Policjanci zatrzymali sprawcy uprawnienia do kierowania pojazdami, a pojazd usunięto. Za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem.

fot. OSP Grabów nad Prosną 

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę