Policja zabezpieczyła ponad 1,8 kg narkotyków

WIELUŃ
2022-03-04 14:17

Wieluńscy kryminalni zatrzymali 43-latka, który posiadał ponad 1,8 kilograma różnych niedozwolonych prawem substancji. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

2 marca 2022 roku kryminalni z wieluńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 43-latka w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów przy jednym z garaży na osiedlu Stare Sady w Wieluniu. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło zachowanie mężczyzny, który w pośpiechu zamykał garaż na kłódki i próbował odjechać zaparkowaną przed nim toyotą avensis. Postanowili sprawdzić, co było tego przyczyną.

- Podczas legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy, nie chciał otworzyć garażu twierdząc, że nie ma do niego kluczy. Tymczasem z wnętrza garażu wydobywała się charakterystyczna woń marihuany - relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. - W tej sytuacji funkcjonariusze utwierdzili się w przekonaniu, że znajdowały się tam zabronione prawem substancje. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się podczas przeszukania, gdy zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Wśród nich było ponad 980 gramów amfetaminy, ponad 467 gramów substancji psychotropowej 3CMC oraz 383 gramy marihuany. Dodatkowo podczas przeszukania innych pomieszczeń zajmowanych przez 43-latka zabezpieczono cztery wagi elektroniczne.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz przedmiotów służących do ich nielegalnego przetwarzania. Za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora, sąd aresztował 43-latka na trzy miesiące.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę