Tugazeta

Policja ostrzega! Nie wierzcie oszustom

REGION
2022-03-08 10:53

Oszuści działający metodą „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji Policji zwalczających „oszustów bankowych” cały czas działają. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Apelujemy o czujność!

Schemat działania przestępców najczęściej jest taki sam lub podobny: z nieznanego, często zastrzeżonego numeru dzwoni osoba podająca się za funkcjonariusza Policji, która informuje ogólnie o prowadzonej akcji policyjnej, związanej z namierzeniem oszustów lub nieuczciwych pracowników banku. Prosi o zachowanie wszystkiego w tajemnicy, z uwagi na dobro prowadzonego postępowania lub tajemnicę dochodzenia. Następnie pada informacja o konieczności wpłacenia dużej kwoty pieniędzy lub przekazania ich wskazanej osobie, co ma rzekomo umożliwić Policji zatrzymanie sprawcy przestępstwa. Po wykonaniu transakcji kontakt się urywa, a wszystko okazuje się dobrze zaplanowanym oszustwem.

- Kolejny raz przestrzegamy przed przekazywaniem pieniędzy osobom, których tożsamości nie jesteśmy w stanie wiarygodnie potwierdzić. Pamiętajmy również, że oszuści ciągle wymyślają nowe metody, aby wyłudzić od nas pieniądze - mówi st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. - Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe! Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.

/zdjęcie wyłącznie ilustracyjne/

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę