Tugazeta

Policja bada śmierć pod kątem samobójstwa

Nie żyje ks. Rafał Kowalczyk z Dzietrzkowic
2021-12-19 14:06

Pod kątem samobójstwa wieruszowska Policja wyjaśnia dokładne okoliczności śmierci proboszcza z Dzietrzkowic, ks. Rafała Kowalczyka - dowiedział się portal tugazeta.pl. 

Ciało na polecenie prokuratora zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok. Na czas przejściowy, ksiądz dziekan Adam Sośnicki zorganizuje zastępczą opiekę duszpasterską. W ciągu tygodnia prawdopodobnie nie będzie mszy. Mieszkańcy będą spotykać się na modlitwie różańcowej w intencji zmarłego kapłana. W niedzielę o godz. 12.00 ks. Adam odprawił mszę w kościele w Dzietrzkowicach. 

W chwili obecnej nie są znane plany pogrzebowe. Nie wiadomo czy kapłan zostanie pochowany na terenie Dzietrzkowic, czy w swoich rodzinnych stronach, w Mikstacie. Ks. Rafał Kowalczyk, o czym poinformował nas dziekan, nie spisał testamentu, a taki zwyczaj praktykują księża, którzy kończą 40. rok życia. Spisaną na papierze ostatnią wolę pozostawia się na terenie Kurii. Kwestia wyboru miejsca pogrzebu pozostaje dla rodziny. 

Wiadomo na pewno, że w kościele w Dzietrzkowicach odbędą się msze świąteczne. Te święta będą jednak upływały pod znakiem wielkiego smutku i żałoby. 

- Niedawno wyremontowano plebanię. Tyle się tutaj ludzie narobili. Co zrobić, pozostał wielki smutek - komentował pod bramą plebanii jeden z mieszkańców. 

Od kiedy ksiądz Rafał został proboszczem, parafia w Dzietrzkowicach odżyła. Widać to było choćby po organizacji wielu inicjatyw w kościele a także na pobliskim terenie - jak choćby integracji w "stodole". Niedawno parafię wizytował biskup kaliski ks. Damian Bryl. Praca księdza została oceniona bardzo pozytywnie. Jedyną sugestią było właśnie spisanie testamentu. 

Ciało kapłana zostało ujawnione przez jedną z mieszkanek, która zmierzała na poranną mszę. Kobieta udała się na teren plebanii, ponieważ myślała że ksiądz zaspał. Na miejscu ziścił się jednak najgorszy scenariusz. Ciało księdza znajdowało się na terenie pomiędzy budynkiem plebanii a samochodem. 

Ks. Rafał Kowalczyk miał 42 lata. Proboszczem w Dzietrzkowicach był od września 2019 r. 

fot. fb Parafia Dzietrzkowice

Galeria

Komentarze

Komentarze zostały wyłączone.