Tugazeta

Połamane drzewa, poderwany dach i zerwana linia

Pierwsze interwencje straży pożarnej w powiecie
2022-01-17 13:15

W powiecie wieruszowskim są już pierwsze wyjazdy straży pożarnej związane z silnym wiatrem. W godzinach południowych strażacy trzy razy interweniowali w stosunku do połamanych drzew oraz odnotowali jeden wyjazd do częściowo zerwanego dachu. 

Powalone drzewa były na drogach w Galewicach, Łubnicach oraz w Wyszanowie. Interwencja związana z zerwanym dachem dotyczyła jednego z domów w Galewicach. Na miejscu pracuje zastęp z OSP Galewice a także drabina z JRG. 

W okolicach Koziołka w gminie Bolesławiec doszło do zerwania linii energetycznej. Na miejsce dysponowane jest pogotowie energetyczne. 

IMGW dziś przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. 

Drugie z ostrzeżeń dotyczy oblodzenia. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2 °C. Temperatura minimalna przy gruncie do -4°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do około godziny 12:00 we wtorek. 

/fot. archiwum OSP w Lututowie/

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę