Pojadą na praktyki do Włoch

Staszic rozpoczyna realizację projektu Erasmus+
2015-06-09 11:24

45 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie wyjedzie na zagraniczne praktyki do Włoch. Placówka rozpoczyna realizację projektu „Praktyki europejskie dla ZSP Wieruszów” w ramach programu „Erasmus+”.

Zagranicznie doświadczenie uczniowie będą mogli zdobyć pod koniec 2015 r. oraz na początku 2016 r. We wtorek w sali konferencyjnej budynku warsztatów szkolnych obyło się pierwsze spotkanie, w którym wziął udział m.in. Francesco Tarantino, jeden z partnerów projektu. – Uczniowie będą mieli możliwość odbycia trzytygodniowych praktyk – przybliża koordynator zadania Marek Prokopowicz. – Wyjadą do Bolonii i będą współpracowali z firmami oraz przedsiębiorstwami działającymi na tamtym terenie. Wszystko odbędzie się przy współpracy z organizacją „YouNet”, która pomoże nam w zorganizowaniu wszystkiego na miejscu. Przed wyjazdem uczestnicy otrzymają pełne przygotowanie. Będą szkolenia z zakresu języka angielskiego i języka włoskiego. Nie zabraknie również przygotowania kulturowego, które ma zapobiec ewentualnym problemom, z którymi będzie można zetknąć się przebywając zagranicą. W trakcie wyjazdu będzie zapewnione zakwaterowanie i opieka, kieszonkowe oraz program kulturowy.

Dyrektor ZSP w Wieruszowie podkreśla, że program Erasmus+ jest dla szkoły dużym wyróżnieniem a jednocześnie niemałym wyzwaniem. – Nie ukrywam, że na podstawie pierwszego projektu chcemy budować w lokalnym środowisku nasz pozytywny wizerunek – zapowiada Małgorzata Nikodem. – Będzie to duże wyróżnienie i szansa dla naszych uczniów. Oni będą mogli przez dłuższą chwilę mieć kontakt z realiami, jakie panują zagranicą. Ten projekt uważam jako trampolinę i mam nadzieję, że następne przedsięwzięcie będzie dotyczyło mobilności nauczycieli. Chcielibyśmy napisać kolejny projekt i przy okazji przeszkolić naszą kadrę – dodaje.

Europejskie praktyki to nie tylko praca. Uczestnicy projektu wezmą udział m.in. w kilku wycieczkach oraz szeregu inicjatyw, które poprzedzą wyjazd.

Patryk Hodera

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę