Tugazeta

Podzielili kasę

CHOBANIN, GÓRKA WIERUSZOWSKA
2017-09-23 10:35
Sołectwo Chobanin jako ostatnie w gminie Wieruszów zadecydowało o zagospodarowaniu środków w ramach funduszu sołeckiego na 2018 r. 
 
Decyzją większości obecnych na spotkaniu mieszkańców w przyszłym roku nastąpią kolejne prace na terenie sali Ochotniczej Straży Pożarnej. Obiekt z roku na rok zyskuje na wartości, jednak nie wszystko udało się jeszcze zrealizować. I tak 15800 zł dedykowano na remont toalet, 7400 zł na instalacje elektryczne, 2900 zł na imprezę integracyjną (Dzień Kobiet) oraz 1088 zł na dokończenie nasadzeń krzewów pod salą. Był to wniosek Rady Sołeckiej, który uzyskał większą aprobatę. 
 
Sołtys Ryszard Nikodem, popierany przez radnego Dawida Boryczko, zaproponował delikatną zmianę, uwzględniając około 1000 zł na rzecz doposażenia Szkoły Podstawowej w Pieczyskach. Propozycja została jednak odrzucona stosunkiem głosów 16:5. Spotkanie stało się również okazją do poruszenia lokalnych problemów, których wysłuchali burmistrz Rafał Przybył oraz Agnieszka Fronia z Przedsiębiorstwa Komunalnego. 
 
Sołectwo Chobanin w tym roku doczeka się kanalizacji oraz budowy drogi przy akwenie "Góra". 

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę