Podwyżka dla wójta gminy Sokolniki

Uchwała przyjęta na poniedziałkowej sesji
2021-11-29 08:56

Rada Gminy w Sokolnikach podjęła w poniedziałek uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia wójta. Oddano 13 głosów za, jeden przeciwny (Rafała Lasoty). Jedna osoba nie uczestniczyła w posiedzeniu.

Sylwester Skrzypek otrzyma w kolejnych miesiącach po 15 576 zł brutto. Włodarz, podobnie jak inni samorządowcy, może liczyć na wypłatę wyrównania za okres od 1 sierpnia 2021 r. do 31 października. Pieniądze zostaną wypłacone w terminie wynagrodzenia za listopad.

Wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 8200 zł, dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% (1640 zł), dodatek funkcyjny w kwocie 2520 zł, dodatek specjalny w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (3216 zł).

Od końca 2018 r. wójt gminy Sokolniki otrzymywał 9190 zł brutto wynagrodzenia.

- Podsumowując  należy  stwierdzić,  że  podwyżka  wynagrodzenia  wójta  jest  konsekwencją zmiany przepisów - wyjaśniła Rady Gminy w projekcie uchwały.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę