Podszyła się pod MOPS i okradła 81-latkę

Policja apeluje ponownie o rozwagę!
2022-02-21 09:34

Kępińscy policjanci ostrzegają przed wpuszczaniem nieznanych osób do domów i mieszkań. Złodzieje najczęściej podają się za pracowników: Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, wodociągów, gazowni, spółdzielni mieszkaniowych lub listonoszy. Sprawcy tych przestępstw wykorzystują następnie nieuwagę lokatorów i kradną głównie pieniądze oraz kosztowności. Później opuszczają lokal i znikają. Tak właśnie było w miniony piątek w Kępnie przy Alejach Marcinkowskiego. Przeczytaj, a być może masz jakieś informacje na temat tego zdarzenia, lub rozmawiałeś albo widziałeś osoby podające się za pracowników MOPS-u. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność.

Jak ustrzec się przed osobami, które chcą nas okraść pod jakąś wymyśloną legendą. Nie jest to trudne, ale niestety analizy tego typu zdarzeń wyraźnie pokazują, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dając możliwość łatwego wzbogacenia się oszustom, motywujemy ich do działania. Złodzieje niejednokrotnie obierają sobie za cel osoby starsze lub samotne, które z założenia są bardziej ufne.

W piątek 18 lutego w Kępnie przy Alejach Marcinkowskiego 17, policjanci otrzymali zgłoszenie, że 81-letnia mieszkanka naszego miasta została okradziona przez kobietę, która podawała się za pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Kobieta wprowadzała 81-letnią mieszkankę Kępna w błąd co do konieczności napuszczenia wody prysznicem w łazience, w tym czasie, wykorzystując sytuację, ukradła lokatorce kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kępińska policja zwraca się z prośbą do osób, które mogą cokolwiek wiedzieć o zdarzeniu przy Alejach Marcinkowskiego 17, o kontakt z jednostką lub z dzielnicowym.

Opisana sytuacja pokazuje wyraźnie, że nawet chwila naszej nieuwagi wystarczy, by przestępca ukradł kosztowności i niejednokrotnie oszczędności życia. Bezczelność i brak jakichkolwiek skrupułów pozwalają oszustom wykorzystywać życzliwość osób starszych.

Po raz kolejny kępińscy policjanci apelują o ostrożność. Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę