Podsumowanie pikniku sportowo - historycznego

SOKOLNIKI
2022-08-05 12:03
Podsumowanie pikniku sportowo - historycznego

31 lipca odbył się w Sokolnikach piknik realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolnikach w ramach projektu pn. „Piknik sportowo – historyczny”.

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Sokolniki w ramach otwartego konkursu ofert zadania publicznego pod nazwą: wspieranie i upowszechnianie kultury i kultury fizycznej w zakresie organizacji gminnego pikniku dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Sokolniki.

Termin realizacji pikniku nie był przypadkowy. Odbył się w przeddzień przypadającej 1 sierpnia 78. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

Celem pikniku było propagowanie zdrowego stylu życia oraz pozytywnego nastawienia do sportu, integracja mieszkańców Gminy Sokolniki, edukacja historyczna, w szczególności przekazanie wiedzy na temat Powstania Warszawskiego.
Pierwotnie piknik miał się odbyć w parku w Sokolnikach, jednak w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, część atrakcji została przeniesiona do budynku GOKSiT w Sokolnikach.

Piknik rozpoczął się o godz. 14:00. Na uczestników pikniku czekały dwie strefy.

Pierwsza strefa to „strefa malucha”, która była dedykowana najmłodszym uczestnikom wydarzenia.

W strefie tej wolontariusze animowali dzieci poprzez zabawy, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, robienie tatuaży wodnych oraz zwierzątek z balonów, tworzenie opasek powstańczych. Na polanie w parku dzieci mogły bezpłatnie korzystać w dwóch zamków dmuchanych.

Dodatkowo w tej strefie członkinie KGW w Sokolnikach serwowały bezpłatnie kawę, herbatę, swojskie ciasto, napoje, hot – dogi oraz watę cukrową.

W miłej atmosferze przy filiżance kawy można było posłuchać występów wokalnych w wykonaniu Martyny Wierzba, Marity Mieszała oraz Adama Morasa.

Druga strefa - „Bądź dzielny i sprawny jak powstaniec warszawski” - została zlokalizowana na holu w budynku GOKSiT oraz częściowo w parku. Strefa ta została przygotowana i obsługiwana przez Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia. Każdy, kto znalazł się w tej strefie musiał przejść przez kilka stanowisk.

Po wstępnym badaniu lekarskim w szpitalu polowym, kandydat na powstańca warszawskiego został poddany przeszkoleniu z wyposażenia i uzbrojenia jakiego używali powstańcy, następnie został przeszkolony w obsłudze ciężkiego karabinu maszynowego, aby w kolejnym etapie zostać poddany testom sprawnościowym. Na test sprawnościowy składał się: Przeskok przez przeszkodę, rzut podkową, rzut granatem. Nie zabrakło sprawdzianu z jazdy wojskowym rowerem. Po zaliczeniu wszystkich punktów kandydat otrzymał zaświadczenie o zdolności do służby wojskowej wraz z okolicznościowym medalem.

Strefa ta była cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wydano ponad 120 zaświadczeń oraz medali. Wszystkie zadania wykonywane były przez uczestników pikniku z wielką starannością i dokładnością.

Kolejna strefa – strefa rozgrywek sportowych, w której miał zostać rozegrany turniej piłki siatkowej plażowej, została zrealizowana 3 sierpnia w paku na boisku do piłki siatkowej – plażowej.

W zawodach wzięło udział 9 drużyn. Każda drużyna składała się z 2 zawodników. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach. Każdy z uczestników otrzymał medal, a zwycięzca drużyna puchar.

W pierwszej kategorii zwyciężyła drużyna w składzie Dominik Bednarek, Hubert Sokołowski, w drugiej kategorii: Michał Kowalczyk, Marcin Józefowski.

Pięknym gestem ze strony Michała Kowalczyka i Marcina Józefowskiego było przekazanie zwycięskiego pucharu najmłodszemu zawodnikowi turnieju.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział rozgrywkach, szczególne podziękowania kierujemy do Zuzanny Sulej, która była jedyną kobietą, która wzięła udział w turnieju.

Składamy serdecznie podziękowania:

- gminie Sokolniki za dofinansowanie projektu,

- partnerom projektu - GOKSiT w Sokolnikach oraz SHBON z Wielunia,

- Martynie Wierzba, Maricie Mieszała, Adamowi Morasowi za program artystyczny,

- partonom medialnym - Ilustrowany Tygodnik Powiatowy, Gazeta Łącznik,

- wolontariuszom – Weronika Caban, Zuzanna Chałubka, Zuzanna Sulej, Szymon Świerczyński,

- sędziom biorącym udział w turnieju,

- wszystkim dziękujemy za tak liczną obecność, za wszystkie ciepłe słowa, które zostały skierowane pod naszym adresem.

Mamy nadzieję, że organizacja tego wydarzenia pozwoliła dzieciom i młodzieży na aktywne i twórcze spędzenie wolnego czasu oraz dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele pozytywnych wrażeń.

Autor:
KGW Sokolniki

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę