Podpisano umowę na realizację drogi Dymki - Huta

Gmina Lututów
2023-05-26 13:28
Podpisano umowę na realizację drogi Dymki - Huta

25 maja 2023 r. Powiat Wieruszowski podpisał umowę z firmą Zakład Remontowo-Budowlano-Handlowy „MOSKA” Moska Leszek z siedzibą ul. Klonowa 22, 98-400 Wieruszów na realizację zadania  „Modernizacja drogi powiatowej nr 4546 E Dymki – Huta”  w formule zaprojektuj i wybuduj.

Zadanie jest realizowane z dofinansowaniem w ramach RZĄDOWEGO FUNDUSZU POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH – PROMESA  Nr Edycja3PGR /2021/1962/PolskiLad z dnia 23.05.2023 r.

Wartość zadania wg podpisanej umowy: 2 168 222,60 zł

Kwota dofinansowania: 1 999 999,00 zł

Modernizacja drogi zakłada m.in. ułożenie w istniejącym śladzie jezdni o szerokości 5 m warstwy wyrównawczej i warstwy ścieralnej, remont cząsteczkowy w miejscu występowania przełomów, a także utwardzenie kruszywem łamanym poboczy na szerokości 0,75 m i  uzupełnienie oznakowania pionowego. Realizacja zadania posłuży upłynnieniu ruchu, co przyczyni się do znacznego obniżenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Autor:
RED

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę