Tugazeta

Podpalacz zatrzymany i osadzony w areszcie

Wieluń
2022-01-24 10:32

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 40-latka, który podpalił piwnicę w jednym z bloków na terenie Wielunia. Konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu mieszkańców. Na wniosek prokuratora decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

21 stycznia około 17.30 dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał informację, że na terenie Wielunia doszło do pożaru w piwnicy jednego z  bloków mieszkalnych. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali strażaków prowadzących akcję gaśniczą. Z uwagi na duże zadymienie dwóch klatek schodowych konieczna była ewakuacja. Swoje mieszkania musiało opuścić 36 osób. - Policjanci podczas pomocy strażakom przy ewakuacji zwrócili uwagę na mężczyznę, który biegł po klatce schodowej. Podejrzenia mundurowych wzbudził fakt, iż miał on okopconą twarz, ręce oraz odzież - relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. - Mężczyzna widząc mundurowych zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim i dogonili go nim zdążył opuścić budynek. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Wszystko wskazywało na to, że to on ma związek z podpaleniem piwnicy. 40-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało że miał miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 

Mundurowi ustalili, że mężczyzna ma związek z pożarem, który miał miejsce tego samego dnia około godziny 3.00 w piwnicy innego bloku mieszkalnego na terenie Wielunia. W przypadku tego zdarzenia, dzięki szybkiej reakcji świadka  oraz natychmiastowej interwencji straży pożarnej, nie doszło do rozprzestrzenia się ognia. 40-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu gdzie usłyszał dwa zarzuty usiłowania oraz spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, jak również zniszczenia mienia. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do  10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Galeria

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę