Po kolizji okazało się, że kobieta nie ma prawa jazdy

WIERUSZÓW
2022-05-12 15:36
Po kolizji okazało się, że kobieta nie ma prawa jazdy

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z pojazdem dostawczym. Przyczyną tego zdarzenia było nieprawidłowe skręcanie. Jak się okazało, sprawczyni kolizji nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolizji doszło 10 maja 2022 roku po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulic Bolesławiecka – Prusa w Wieruszowie. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca dostawczym peugeotem, 49–letnia mieszkanka powiatu wieruszowskiego, nie zachowała należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu w ulicę Bolesławiecką i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem zafirą, którym kierował 57–letni mężczyzna. 

- W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi - relacjonuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP. - Policjanci ustalili również, że sprawczyni tej kolizji nie posiada prawa jazdy, które wcześniej utraciła za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W tej sytuacji, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci ukarali kobietę mandatem karnym, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, 49 – latka odpowie przed sądem. Pojazd którym kierowała kobieta, został przekazany osobie uprawnionej do kierowania.

Przypominamy, że w myśl obowiązujących przepisów, za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. W takich przypadkach sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor:
RED

Komentarze

Komentarze publikuje się korzystając z narzędzia Facebooka.
Użytkownik publikuje treść komentarza na własną odpowiedzialność i jest to jego prywatna opinia. Aby zgłosić naruszenie należy kliknąć link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i obowiązujące zasady korzystania z platformy Facebook dostępne pod adresem: https://www.facebook.com/policies
Właściciel i wydawca portalu tugazeta.pl nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
Aby dodać komentarz musisz w pierwszej kolejności być zalogowany na portalu facebook.com
Jesteś już zalogowany ? Odśwież stronę